HBO-programma Een HBO-programma is opgebouwd uit een of meerdere modules van een erkende HBO-opleiding. Met een HBO-programma verdiep en/of verbreed je je kennis over een bepaald onderwerp, thema of vakgebied op HBO-niveau. Na het afronden van een HBO-programma kun je mogelijk vrijstelling ontvangen om verder te studeren in een volledige, erkende HBO-opleiding.
24 maanden
Avond, Dag, Zaterdag en E-learning
Ervaren en gecertificeerde trainers
IT neemt een strategische rol in binnen veel organisaties en is daardoor niet meer weg te denken uit het functioneren van organisaties en de samenleving als geheel. Wil je je op HBO-niveau verder ontwikkelen op het gebied van IT en management binnen de IT? In dit programma van onze businesspartner NCOI leg je een duidelijke focus op de businesskant van IT-management. Je besteedt aandacht aan zaken als IT-strategie en het managen van de IT-organisatie. Daarbij verwerf je de vaardigheden en competenties om de rol van IT’er succesvol in te vullen. Na afronding van dit hooggewaardeerde programma ben je bovendien al halverwege de HBO Bachelor Business IT & Management.
Het programma HBO Leergang Business IT & Management maakt deel uit van de volledige HBO Bacheloropleiding Business IT & Management van onze businesspartner NCOI. Wil je verder studeren en voldoe je aan de toelatingsvoorwaarden van de Bachelor? Dan ontvang je vrijstelling voor de gelijke onderdelen in de Bacheloropleiding. Met een aanvullende opdracht kun je met dit HBO-programma meteen het officiële Propedeusegetuigschrift behalen. Om hiervoor in aanmerking te komen dien je toelaatbaar te zijn tot de HBO Bacheloropleiding. Wil je gebruikmaken van deze mogelijkheid? Kruis dan het vakje Propedeuse aan bij je aanmelding. Zie Toelichting HBO Bacheloropleidingen voor meer informatie.
Je wilt je strategische bedrijfskundige kennis en inzichten vergroten binnen het vakgebied IT. Je bent bijvoorbeeld IT-manager, IT-consultant, functioneel beheerder of IT-professional.
Onder leiding van deskundige docenten ga je in dit praktijkgerichte programma aan de slag met de kernaspecten van bedrijfskundig IT-management. Je verdiept je in het proces van systeemontwikkeling en ontdekt hoe je zorgt voor kwaliteit, efficiency en innovatie. Je gaat aan de slag met het vormgeven van informatievoorziening en kennismanagement en leert alle gerelateerde processen beheersen. Ook stel je een bedrijfskundig IT-plan op voor de inrichting van je IT-organisatie.
Gedurende het programma werk je aan praktische opdrachten die je koppelt aan je eigen werkomgeving. Hierdoor is alles wat je leert direct toepasbaar in de praktijk. Daarbij word je ondersteund door actuele literatuur en onze online leeromgeving. Binnen deze leeromgeving vind je alle relevante informatie rondom je studie en kun je communiceren met docenten en medestudenten.
Dit programma wordt op HBO-niveau verzorgd. Voor dit programma gelden geen specifieke vooropleidingseisen.
Ongeveer 5-7 uur per bijeenkomst.
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn.
Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent.
Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.
Dit programma bestaat uit 10 modules, verdeeld over 2 fases:
De eerste fase bestaat uit 6 modules waarin de kern van business IT en management centraal staat:
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
Je rondt deze fase af met een eindopdracht.
De tweede fase bestaat uit 3 modules waarin je actief aan de slag gaat met onderwerpen als bedrijfskundig management, procesmanagement en adviesvaardigheden. Aanvullend kies je een specialisatierichting:
(6 bijeenkomsten)
(6 bijeenkomsten)
(4 bijeenkomsten)
Je rondt deze fase af met een eindopdracht.
De modules Business information management en Procesmanagement sluit je af met een digitaal examen. Het voordeel hiervan is dat je zelf kunt inplannen waar en wanneer je examen doet. De overige modules rond je af met een praktijkgerichte opdracht. Ook maak je 2 eindopdrachten ter afronding van het gehele programma. Als je alle onderdelen en de eindopdrachten afsluit met een voldoende, dan ontvang je het diploma ‘HBO Leergang Business IT & Management’ van NCOI.
Wil je meer weten over de opbouw van onze opleidingen? Zie dan opbouw HBO.
Het aantal bijeenkomsten is afhankelijk van het keuzeprogramma dat je in fase 2 van de leergang kiest.
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Computrain regelt voor jou een arrangement bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,- (excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Staat er een verwijzing naar locatie- en arrangementskosten? Dan brengen wij naast arrangementskosten ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw).
Voor opleidingen van onze businesspartners worden er kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening gebracht. Het betreft hier een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21% btw. Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief-btw-prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je jouw opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%. Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw. Wordt er enkel een totaalprijs vermeld, dan kan het zijn dat op een deel van deze samengestelde prijs btw van toepassing is.