Naar overzicht: Open source softwareOpen Source Operating SystemsLinux (Standard Base)

Domain Name System (partnercursus)


Duur: 1 dag Prijs: € 575,00 (excl. btw) XAO14

Doel
De cursus verschaft inzicht in de werking en configuratie van DNS.
Doelgroep
De cursus is bestemd voor de systeembeheerder die ook verantwoordelijk is voor een goede werking van DNS.
Duur
1 dag
Prijs
€ 575,00 (excl. btw) / € 632,00 (vof prijs)
Deelnemers
Maximaal 12 personen
Voorkennis

U bent gewend te werken met een command line omgeving. Omdat de cursus in een UNIX/Linux-omgeving wordt gegeven, is het praktisch als u enige ervaring hebt in het gebruik van UNIX/Linux. Ruime ervaring in een omgeving die daarop lijkt, zoals de command box uit Windows, is echter ook voldoende.

Tevens is het van belang dat u beschikt over praktische kennis van netwerken. U kent de inhoud van begrippen als client en server, weet het verschil tussen IP-adressen en hostnamen, bent op de hoogte van het feit dat machines meer IP-adressen kunnen hebben en hebt enigszins inzicht in het functioneren van netwerkverbindingen (routering). Kennis van systeembeheer is zeker een pre, maar niet noodzakelijk.

U hebt deze kennis bijvoorbeeld opgedaan in de cursus UNIX/Linux deel 1, gevolgd door UNIX/Linux systeembeheer en -concepten en eventueel UNIX/Linux TCP/IP-netwerken.

Bijzonderheden

Bij de cursus worden kopieën van de gebruikte overheadfoils en de teksten van opgaven en antwoorden gevoegd.

Het materiaal wordt aangevuld met een aantal relevante RFC's.

Enige tijd na afloop van de cursus ontvangt u een certificaat van deelname.

Deze cursus is een partnercursus en wordt verzorgd door AT Computing in Utrecht en Nijmegen.